Yönetim ve Siyaset Uzaktan Öğretim Tezsiz YL

Akdeniz Üniversitesi’nde “Yönetim ve Siyaset” alanında zaman ve mekân kısıtlamasından bağımsız tezsiz yüksek lisans eğitimi başlıyor.

Akdeniz Üniversitesi’nde yaklaşık altı yıldır sürdürülen iletişim ve bilgi teknolojilerine dayalı uzaktan öğretim programlarına, bahar yarıyılında Yönetim ve Siyaset Tezsiz Yüksek Lisans Programı eklendi. Kamu Yönetimi Anabilim Dalı bünyesinde yürütülecek olan “Yönetim ve Siyaset” Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı özellikle devlet kuruluşlarında görev yapmakta olan üst düzey bürokratlara veya siyaset kurumlarında aktif olarak görev üstlenen kişilere çalışmalarını aksatmadan akademik kariyer yapma imkânı sunuyor.

Türkiye’deki pek çok emsalinden farklı olarak, “Yönetim ve Siyaset” Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programı; katılımcıların kendilerini çağdaş siyaset, yönetim ve işletmecilik anlayışının gereklerine uygun şekilde geliştirebilmelerini hedeflemektedir. Bununla birlikte programa katılanlar liderlik perspektifi edinecek, iş yaşamında karşılaştıkları problemleri, çağdaş yönetici nitelikleri sayesinde kolay, efektif ve kalıcı bir şekilde çözebilecek ve inisiyatif alabilen, proaktif yöneticiler olarak hareket edebilme yetenekleri edineceklerdir.

“Yönetim ve Siyaset” Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programına; örgün yüksek lisans programlarına katılma olanakları kısıtlı olan, kamu kurumları ve yerel yönetimler başta olmak üzere, sivil toplum kuruluşlarında, siyasi partilerde, uluslararası kuruluşlarda ve özel sektör kurum ve kuruluşlarında çalışan yönetici adayları ile en az dört yıllık bir lisans programına katılmış ve kamu sektöründe veya özel sektörde kariyer hedefleyen mezunlar başvurabilir.

ALES ve YDS puanın aranmadığı programa başvurular, 23 Temmuz 2018-10 Ağustos 2018 tarihleri arasında Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü web sitesinden yapılabilecek.

Gerekli Linkler:

http://sosyalbilim.akdeniz.edu.tr/2017-2018-egitim-ogretim-yili-bahar-yariyili-ogrenci-alimi-ilani/

http://akuzem.akdeniz.edu.tr/tr.i329.yonetim-ve-siyaset-uzaktan-egitim-tezsiz-yuksek-lisans-progr

Misyon

"Ekonomi, siyasal bilimler, yönetim bilimleri ve uluslararası ilişkiler alanlarında, evrensel nitelik ve ölçekte bilimsel üretim yapmak; öğrenci ve öğretim üyelerinin uluslararası hareketliliğini destekleyen yüksek nitelikli programlarla akademik dünya ile bütünleşmiş eğitim vermek; eğitim, araştırma ve hizmet yoluyla topluma katkı sağlamaktır."

Vizyon

"Araştırma, eğitim-öğretim hizmetleri ve toplumsal katkı ile evrensel düzeyde tanınırlık kazanmış yenilikçi ve sürekli öğrenen bir fakülte olmaktır."

İletişim

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Dumlupınar Bulvarı 07058 Kampüs / ANTALYA
Tel: 0 242 310 1817
Tel: 0 242 310 1833